MEZOLİFT

Kategori: Hizmetlerimiz, Van Asya Güzellik Salonu | Ziyaret: 3.908 Kez
profesyonel-cb

MEZOO GÖZMEZOYüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve/veya cilt sarkar. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift ise ihtiyaç duyulan vitamin, mineral, aminoasit, enzim vb etken maddelerin  orta deri tabakasına verilmesi işlemidir. Kısaca cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir.

Mezolift  işlemindeki amaç;  cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır.

Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. . Uygulanacak tedavinin amacına ve yerine göre kullanılan ilaç karışımının çeşidi ve miktarı değişmektedir. Uygulama yapılan bölgeye ve hedeflenen amaca bağlı olarak seçilen ampullerin içeriğine bağlı olarak içeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte  sıkılaşma, gerginlik, nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kolajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır.  Bir yandan şu anki amaçlanan tedavi gerçekleştirilirken diğer yandan da cilt sağlığı olarak geleceğe yatırım yapılır. Haftalar içinde yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir.

Mezolift Uygulamalarında Hangi Etken Maddeler Kullanılır?

1. Somon balığından elde edilen DNA

2. Hyaluronik asit

3. Vitaminler(A-B-C-E ve K)

4. Amino asitler

5. Mineral tuzlar

6. Koenzimler

7. Nükleik Asitler

8. DMAE (Dimetil amino etanol)

9. Kök Hücre

 

Mezolift ilk kez 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış olup, 1987 yılından itibaren Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın bir parçası olarak kabul edilmiştir. Halen tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır. İlk uygulanışı enjeksiyonlar şeklinde idi. Ancak günümüzde iğneli mezolift, ağrılı ve kanlı olması ve yer yer morarmalara yol açması nedeniyle tercih sebebi olmayabilmektedir.  Oysa İğnesiz mezolift  elektroporasyon yoluyla çalışmaktadır. Monopolar düşük voltajlı elektriksel akımla oluşan mikro kanallar ve polarizasyon yardımı ile hazırlanan ilaçlar deriyi geçerek, hedef dokuya transfer edilmektedir.  Elektrik akımı vasıtasıyla ciltteki gözenekler açılır ve o anda büyük ilaç molekülleri hücreler arası aralıktan cilde girer, cihaz ciltten çekilince gözenekler tekrar kapanır. Bu işlem esnasında ilaç cilt- orta deri-cilt altı ve yağlı dokulara dek ilerler. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin kırışıklıkları hafifletmiş bir cilt ortaya çıkar.

Mezolift ile yüz de oluşan deformasyonlar ( kırışıklıklar, yüz ovalinin sarkması),  gözaltı torbalanması, göz çevresi kırışıklıkları, kozmetik tedaviler ( donuk ve parlaklığını yitirmiş cilt, yüzün yorgun görünümünü gidermek, sigara kullananlarda cilt hasarını engellemek, ileriki dönemlere cildi hazırlayarak güçlendirmek )ve saç dökülmelerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Haftada 1 kez uygulanan iğnesiz mezolift işlemi ortalama 6-10 seans önerilir. Daha sonra 3-6 ayda bir koruma seansları ile tekrarı yapılarak devamlılığı sağlanır.

ASYA GÜZELLİK SALONU

UZMAN ESTETİSYEN  EMİNE ALKIŞ

0 505 938 04 52

www.vanasyaguzellikmerkezi.com

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,