PROFESYONEL CİLT BAKIMI

Kategori: Hizmetlerimiz, Van Asya Güzellik Salonu | Ziyaret: 5.463 Kez
Untitled-12

Untitled-12prosedur

 ‘’Medikal Cilt Bakımı ‘’ zararlı madde içermeyen dermo-kozmetik profesyonel ürünlerle bu alanda eğitimini tamamlamış  işin  uzmanı tarafından uygulanan ve kişinin cilt yapısına, cilt yaşına, yaşadığı coğrafyaya , yaşam şartlarına ve cildinin gerçek  ihtiyacına uygun olarak yapılması gereken derinlemesine bir bakım işlemidir.

Her insan, her canlı ne yaparsa yapsın yaş alacaktır. Ve bu yaş almaya bağlı olarak da fiziksel değişimler yaşayacaktır. Bu kural cildimiz için de geçerlidir. Fakat doğru bakımlar ve doğru ürünlerle var olduğumuz kimlik yaşımızdan daha genç ,daha canlı, daha az kırışık, daha dinamik bir cilt yaşına sahip olabilmekteyiz.  Kısacası doğru cilt bakımlarındaki amacımız geleceğe yatırım yapmaktır. Bunu bir banka hesabınızdaki birikiminiz olarak düşünebilirsiniz.

Fakat …. İşin uzmanı tarafından yapılmayan cilt bakımları ve sizin cildinize uygun olmayan kozmetik ürünleri kum saatini tersine çevirecek ve fayda yerine zarara sebebiyet verecektir.

Unutmayın !  Siz özelsiniz ve her cilt kendine özeldir. Ayşe hanım’ ın cildine çok iyi etki eden bir krem size uygun olmayabilir. Bu yüzden siz evinizde ne uygularsanız uygulayın veya başkasının kullandığı hangi ürünü kullanırsanız kullanın , mutlaka profesyonel bir yardıma ihtiyacınız vardır.

Her canlı doğumdan itibaren yaş almaya başlar. Yani aslında doğumdan itibaren yaşlanıyoruz. Fakat ergenlikle birlikte hormonal değişimlerimiz başlıyor ve bu değişimler cildimize de yansıyor. İşte bu dönemden itibaren özellikle cilt temizliği başta olmak üzere bir takım kriterler öne çıkıyor. 20 li yaşların ortalarına kadar kendini yenileyen cilt artık kendini yenilemeyi bırakır. Ve artık ek beslenmelere  ihtiyaç duyar .  Bu da bakımlarla karşılanır. Bu bakımlar ve kullanılan ek destek ürünlerle cilt kendini menopoza ve sonrasına hazırlar.  Böylece ileri yaşlarda cilt yaşı gerçek yaşından çok daha genç ve sağlıklı görünür.

Sağlıklı bir cilt  psikolojik açıdan da oldukça önemlidir. Sabah uyandığımızda aynada ilk karşılaştığımız yüzümüzdür. O ne kadar ışıl ışıl ise güne o kadar mutlu başlarız, özgüvenimiz o denli yüksek olur ve toplumsal ilişkilerimiz daha sağlıklı olur.

Kısaca deri yani cildimiz bizim en büyük organımızdır. Vücudumuz için birçok görevi ve faydası vardır. Bütün görevlerine tek tek girmeyeceğim fakat bizi koruyan dış örtümüz olduğunu ve bu örtünün yaşayan bir canlı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple her canlının olduğu gibi cildimizin de yaşamını sürdürebilmesi için en fazla oksijene ve neme ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Cilt bakımları deri tabakalarındakı kiri vb temizleyerek aşağıdan yukarıya iletişimi sağlayan kanalları açar ve deriyi ihtiyacı olan oksijene kavuşturur ve cildin yapısına uygun formüllerde neme doyurur. Temel esas budur. Bu temel ihtiyaçlar karşılandıktan sonra kırışıklık, gözenekler, akne, sarkma, leke vb özel ihtiyaçların giderilmesine ve cilt yaşının hızlı ilerlemesinin önlenmesine yönelik çalışmalar yapılır.

Demek ki; tıpkı tüm organlarımız gibi en büyük organımız olan cildimize de gereken özeni göstermezsek zamanla sağlığını ve gençliğini kaybeder. O halde doğru ellerde, profesyonel bakımlarımızı ihmal etmeyerek, geleceğe yatırımımızı ihmal etmeyelim lütfen…Hayat düşündüğümüzden hızlı ilerliyor.

Hepimiz özeliz… Hepimiz değerliyiz…Hepinizi seviyoruz…

CİLDİN YAŞLANMASINI TETİKLEYEN FAKTORLER ŞUNLARDIR:

Cildimizi etkileyen faktörlerin başında genetik faktörler gelir. Fakat günümüzde çevresel faktörlerin etkisi neredeyse genetik faktörlerden daha büyük bir etkendir. Araştırmalar, yaşlanmaya bağlı cilt sorunlarının %80-90′ının çevresel zararlardan meydana geldiğini gösteriyor. Ayrıca sahip olduğumuz genetik etkinin korunması için de yine çevresel faktörler uygun şekilde sağlanmalıdır.

Nedir bu çevresel faktörler?

 Aşırı stres ve yorgunluk

Düzensiz uyku

Sigara ve alkol tüketimi

Hormonların ani değişmesi

Kirli Hava

 Beslenme bozuklukları

Suyun az tüketilmesi

Yüksek Rakım

Nemsiz Coğrafya

Yaşın İlerlemesi (yaş  alma doğumla birlikte başlar)

Sürekli bilgisayar başında çalışmak

Güneş altında, soğuk havada ve ya klimalı ortamda uzun süre kalmak

Banyo suyu sıcaklığı

Kullanılan suyun kalitesi

Bilinçsizce kullanılan kozmetik ürünleri

Kullanılan dermokozmetik ürünlerin birbirleri arasındaki etkileşimleri

Ve olmazsa olmazımız temizlik

 

MERKEZİMİZDE UYGULAMASI YAPILAN TEDAVİLER:

Cilt neminin kazandırılması

İnce kırışıklıklarının azalması

Akne sorunlarının giderilmesi

Leke tedavisi

Cilt canlandırma

Renk açma

Anti againg uygulamalar

Lifting uygulaması

Gözeneklerin fazla açılması sorunu

Kuru – karma – yağlı cilt dengeleyici özel bakımlar

Siyah ve beyaz noktaların bakımı

Kalınlaşmış cilt bakımı

Kimyasal peeling (Meyve asitli bakımlar) ( AHA  Uygulamaları)

Kılcal damar cilt bakımı

Hassas cilt bakımı

Göz çevresi morluk ve kırışıklık bakımları

Cilt yenileme

Elastikiyet kaybı – Yüz toparlama

Vitamin bakımları

Kök hücre bakımı

Somon dna bakımı

Hyaluronik asit bakımı

Ampul uygulamaları

Özel gün bakımı

Cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

 

MERKEZİMİZDE TEDAVİNİN AMACINA GÖRE UYGULANAN İŞLEMLER:

(işlemler belirli bir sıra ile yazılmamıştır)

Buhar

Ozon

Frimatör

Temizleme

Tonikleme

Vakum

Yüksek Frekans

İyontoforez

Galvanik bakım

Dermokozmetik Peeling

Serum

Ampul

Nem- Sebum dengeleme

Özel Bakım maskeleri

Mekanik peeling

Dermaroller – dermapen

Mezoterapi

Radyo Frekans

Yüz masajı

 

UZMAN ESTETİSYEN VE ENERJİ TERAPİSTİ/ EĞİTMENİ

EMİNE ALKIŞ

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,