LAZER EPİLASYON

images (16)

images (47)

Merkezimizde daha önce farklı lazer sistemleri kullanılmış olmakla birlikte elde edilen sonuçlar ve yılların tecrübesi ile en uygun lazer sistemi olarak Diode lazer sistemi kullanılmaktadır.

Diode lazer 810  nm dalga boyunda etkili bir epilasyon yöntemidir. Oldukça gelişmiş bir modern lazer sistemidir.

Diode lazer sistemi teknik yapısından kaynaklanan önemli avantajlara sahiptir.

Teknik avantajlarından biri  diode lazerin ciltte alexandrite lazerden daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşmaya olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Bu özelliği sayesinde diode  lazerler en çok tercih edilen lazerler olmustur. Çünkü lazer bilindiği gibi kıl köklerine etki ederek epilasyon sağlar. Lazer kıl köklerine yeterince ulaşamazsa etkisi yetersiz kalır ve beklenen epilasyon başarısı sağlanamaz.

Diode lazer hem kalın kıllarda, hem de  değistirilebilen  Pulse süreleri sayesinde ince kıllarda da diğer lazer sistemlerinde çok daha etkilidir. Böylece hem ince hem de kalın tüylerde etkili epilasyon sağlanabilmektedir.  Bunun nedeni diyot lazer ışığının teknik karakterinden kaynaklanmaktadır . Yüz bölgesinde hem ince hem kalın tüyler birlikte bulunur. Bu bölgede bilindiği gibi birçok lazer sistemi yetersiz kalmaktadır. Alexandrite lazer ince kılların olduğu bu bölgelerde  ince tüyleri tetikleyebilir. Yani azaltacağına arttırabilir. Diode lazerle yüz bölgesinde hormonal bozukluk olan kisilerde bile tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Diode epilasyon tüm vücut bölgelerindeki kalın kıllarda da son derece etkili bir lazerdir. Bu yöntem ile vücutta lazer uygulanabilen her bölgede epilasyon yapılabilir.

Diode lazerlerin bir başka özelliği ise melanin tarafından alexandrite lazerden daha az tutulmasıdır. Bu durum  koyu cilt yapısına sahip olan kişilerde ise bu durum avantaj sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde diode lazerler, alexandrite lazerin uygulanamadığı koyu renk ciltlerde de kullanılabilir. Koyu ciltler için en iyi lazerlerden biri diode lazerdir.

Genis Spot ısığı sayesinde ve genis bir alana tedavi uyguladığı için hızlı bir lazer epilasyon yöntemidir.

 Lazer Epilasyon ile hijyenik ortamda, güler yüzlü ve deneyimli kadromuz eşliğinde kalıcı ve konforlu bir şekilde % 80 başarı oranı ile  istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

0 505 938 04 52 & 0 432 210 01 01

2

 

10421392_850730908283994_3936995051983615782_n

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,