KURU CİLT (SEBOSTATİK)BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Kategori: EMİNE TUZGU ALKIŞ'ın Blogu, Haber ve Duyuru | Ziyaret: 309 Kez

KURU CİLT (SEBOSTATİK)BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Su herkes için önemli. Sizin için daha önemli. Günlük en az 8-10 bardak su tüketmelisiniz.

Sıcak veya soğuk sudan uzak durmalı yüzünüzü yıkarken ve duş esnasında ılık su kullanmayı tercih etmelisiniz.

Temizleme her cilt için olmazsa olmazlardandır fakat cildinizi yormayacak, agresif olmayan temizleyiciler tercih edilmemelidir. Katı sabunlar da cildinizin Ph dengesini bozarak cildinizi aşırı şekilde kurutur. Bu tarz ürünlerden de aynı şekilde uzak durmalısınız.

Kuru cilt nemsiz bir cilt tipi olduğu için erken kırışmaya müsaittir. Bu yüzden mutlaka nemlendirilmesi gerekmektedir. Sabah- akşam cilt tipinize uygun iyi kaliteli bir nemlendirici mutlaka kullanmalısınız. Hatta cildiniz çok fazla kuru ise gün içinde de nemlendirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Cildinizi mutlaka neme doyurun.

Cildinizin ölü deriden arınması için belirli aralıklarla micro granüllü peeling uygulamaları yapabilirsiniz.

Güneşten fazlaca etkilenen bir cilt tipi olduğundan doğru ve uygun koruma (SPF)  faktörlü güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Vitamin içeren besleyici serum, gece bakım kremi, kırışmaya çok meyilli olan göz ve dudak  çevrenizi  korumak için uygun ve etkili bir göz çevresi kremi kullanmalısınız.

Bu arada kuru cilt tipine sahip kişilerde hassasiyet ve kaşıntı problemleri de olabileceğinden bol kimyasallı deterjanlardan uzak durmanızda fayda olduğunu özellikle belirtmek isterim.

Kuru ciltlerde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaması için cildin günlük ve aylık profesyonel bakımlarının düzenli olarak en iyi şekilde yapılması gerekmektedir.

Akupunktur noktaları “Meridyen” olarak bilinen belli enerji hatları üzerinde bulunan noktalardır. Bedende belli akupunktur noktalarının baskı, ovma ve farklı uygulamalarla manipüle edilmesi tekniğine “Akupresür” adı verilir. Doğru bir şekilde akupresür tekniği ile cildinize yapılan masaj cildinizin genç kalmasında bakım ve ürün kadar hatta bazı durumlarda çok daha fazla etkilidir. Yıllardır akupresür tekniğiyle cilt bakımı yapan bir uzman olarak tekniğin başarısını tüm danışanlarımda yakından gözlemlemekteyim. Bu teknikle yapılan uygulamalarla aynı zamanda bedeninizdeki enerji meridyenlerinde var olan blokajlarda da çözülmeler gerçekleşmekte ve hayat enerjiniz yükselmektedir.

Unutmayın oluşmuş deformasyonu gidermek her zaman daha zor ve çok daha maliyetlidir. Bu yüzden hangi cilt tipine sahip olursanız olun tedbiri elden bırakmayın. Yaş alın, yaşlanmayın. İyi bakılmış bir cilt her zaman yaşınızdan daha genç ve sağlıklı duracaktır. Aynaya her baktığınızda gördüğünüz ilk şey gözlerinizdeki ışıltı ve cildinizin nasıl göründüğüdür. İyi görünen bir cilt kendinize olan güveninizi ve hayattaki başarınızı da artırır. Hem fiziksel görüntünüz, hem de ruh sağlığınız için GEÇ KALMAYIN, GENÇ KALIN…

‘’ AKUPRESÜR TEKNİĞİ İLE  YAPILACAK DOĞRU BAKIM & DOĞRU ÜRÜN  ’’ Cildinizin Hayat Felsefesi Olsun…Sevgiler

Uzm. Est. Emine Tuzgu Alkış