LED TERAPİ

Kategori: Hizmetlerimiz | Ziyaret: 2.804 Kez
LED

Değişik dalga boylarındaki ışık seçeneklerini kullanarak, hücrelerde ısı etkisi yaratmadan, cildin alt tabakalarına kadar nüfuz ederek, fotosentez etkisi gibi ışığı enerjiye dönüştüren ve hücreleri canlandırmaya yarayan bir sistemdir.

KULLANIM ALANLARI

Cilt bakımı dünyasında her geçen gün yeni bir ürün geliştiriliyor. Gayet ilginç bir yöntem olan LED TERAPİ’ de ise; ne ısı ne bir kimyasal işlem ne de basınç söz konusu. Sadece belirli dalga boylarında farklı renk alan ışınların cilde yansıtılmasıyla uygulanıyor. Tenimize değmeden onun kendi kendini yenileme süreçlerini harekete geçiren bir sistem. Farklı dalga boylarında farklı renkte ışıklar kullanılıyor ve her ışığın kullanım etkisi farklı.  Bu ışınlar cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırmaz. Bu nedenle her mevsimde güvenle kullanılabilir ve her cilt tipine uygulanabilir. Ancak tedbiren epilepsi hastaları ve hamileler kabul edilmiyor.

ETKİ MEKANİZMASI

Mavi ışık: Akneye eğilimli ciltlerde, cildin yağ üretimini dengeler ve antibakteriyel etki gösterir. Cildi hiç tahriş etmeden öylesine derin temizlik sağlıyor ki akne tedavisinin ilk adımı etkin bir şekilde tamamlanmış oluyor.

Yeşil Işık: Cildi sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaniniz cildin yüzeyine doğru çıkmasını önler. Melanin yığılımını parçalayarak var olan lekelerin renk bozulmalarını önler.Cildin alt tabakalarına kadar inerek lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Sarı Işık: Cildin kan ve lenf dolaşım sistemini düzenleyerek detox etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Kan dolaşımını artırır. Erken zonanın baskılanmasında kullanılabilir.

Kırmızı Işık: Kollajen sentezinin uyarılmasını sağlayarak cildin sıkılığını artırır ve daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kolajen, hasarlı dokuların tamirinde ve yaşlı dokuların yenisi ile değişiminde kullanılan en önemli proteindir. Güneş ve yaşlılık lekelerinde, ince çizgi ve kırışıklıklarda, vitiligo gibi hastalıklarda destekleyicidir. Gözenekleri sıkılaştırır.

Mor Işık: (Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu) Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Tedavi protokolü kırmızı ışıkta olduğu gibidir. Tedavinin hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.

LED TERAPİ tek başına veya farklı bakım sistemleriyle birlikte kullanılarak tedaviden beklenen başarıyı artırır. Led Terapi uygulamasının en önemli özelliği cildi harekete geçirerek yenileme sürecini kısaltmasıdır.

Cinsiyet ayırımı yapmadan her cilt tipine uygulanabilen, zararlı ultraviyole (UVA-UVB) veya İnfraruj (Kızıl ötesi ) ışınlarını içermeyen bu ışınlar, herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı yaratmadığı için de yoğun iş temposu olan herkese öğle tatilinde bile uygulanabilecek ideal bir tedavi yöntemidir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Hassas ciltlere de güvenle uygulanabilir. Cilt altındaki hücreleri uyararak aktif olmalarını, canlanmalarını sağladığı için ameliyat sonrası iyileşme süreci de olumlu etkilenmektedir.

GENÇLİK IŞIĞININ (LED TERAPİ) KULLANILDIĞI ALANLAR:

* Güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde,

* Her türlü doku yenilenmesinde,

* Akne tedavisi,

* Anti aging / ince kırışıklıklar,

* Ameliyat sonrası yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla,

* Vitiligo hastalığında,

* Tıp dilinde psoriasis olarak bilinen, sedef hastalığında,

* Kan dolaşımının geçici olarak arttırılmasında,

*Diğer tedavi şekillerinin ve bakım ürünlerinin etkisinin arttırılmasında.

maskled-700x525

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,