FRANKSİYONEL MİKRO İĞNELEME-DERMATERAPİ

DERMAROLLER2

ASYA MİKROİĞNELEMECildin derinden yinelenmesini sağlayan bir mikro iğneleme yöntemidir. Steril küçük iğneler derinin alt tabakalarına kadar küçük mikro-kanallar açar. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajenini üretmesini sağlar. İşlem yapılacak bölgeye göre değişmek kaydıyla 0,5-2,5 mm arasında değişen uzunluklarda, çok ince ve hassas iğneler deri yüzeyine uygulanır. Amaç minimum epidermal hasarla , ciltte kontrollü bir çok ufak yara oluşturarak ,cildin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmekdir. Fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır. Uygulama ile oluşturulan mikro kanallar derinin kendi kollajenini aktifleştirir, büyüme faktörlerini  ortama çeker, kan dolaşımını arttırır, dolaşımının arttırıldığından cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan kollajen ve elastin sentezinin artışı başlar ve deri yeniden yapılanmaya başlar. Bunun yanı sıra kullanılan solüsyon, vitamin , somon dna, kök hücre, hyalüronik asit vb aktif maddelerin  tamamının cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayarak maksimum fayda sağlamaktadır.  Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normal de olduğundan 40 kat daha fazla emilir.

Sahip olduğu kılcal yapıda çok ince iğnelerle aşağı ,yukarı ve çapraz hareketlerle 1 cm² lik alanda yaklaşık 250 -1000 mikro-delik kanallar açılır. Açılan mikro kanalların derinliği, uygulanacak bölgeye, cilt yapısına ve  uygulama amacına bağlı olarak  değişir. Derinin farklı alanlarında farklı derinliklerde çalışılır. Seans aralıkları da aynı şekilde değişim gösterir. Hijyen çok önemlidir. Uygulama aşamaları ise son derece özen isteyen bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple mutlaka uzman ellerde yapılmalıdır.

Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak gerçekleştirilen Dermaterapi tedavi yöntemi  19 uygulamada ödül almış bir metottur ve CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır. Amerika’da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Kök hücre ekstrelerinin cilt altına kolayca ulaşmasını sağlayan, estetik sektöründe devrim yaratmış yeni bir teknolojidir.

İşlem genellikle lokal anestezik krem uygulanması ile yapılır. İşlem süresi uygulama alanın büyüklüğüne bağlı olarak on dakikadan bir saate kadar sürebilir.

Tek başına etkili olabildiği gibi; farklı metodlarla kombine de uygulanabilir.

Yüksek kaliteli çelik iğneler kullanılmalıdır.

 indir

NERELERDE KULLANILIR?

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır..

dermaDERMATERAPİNİN  BAŞLICA KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Cilt yenilenmesi ve gençleşmesi ,

İnce çizgilenmelerin yok edilmesi ,

Derin kırışıklıkların azaltılması,

Göz çevresi morluk ve torbalanma tedavisi

Kazayağı kırışıklıkları,

Boyun ve dekolte ince kırışıklıkları,

Cilt lekeleri tedavisi,

El cildi gençleştirilmesi,

Saç dökülmesi tedavisi ve saç güçlendirilmesi,

Akne ve oluşturduğu izlerinin tedavisi.

Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işlemi.

Güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisi.

Vücut çatlaklarının tedavisinde.

Selülit tedavisinde.

Skar (Kötü yara iyileşmesi) tedavilerinde.

Kollajen oluşumunun artırılmasında.

Yaşlı cildin yenilenmesinde.

Yağlı cilt problemlerinde.

Koltuk altı sarkmaların onarılmasında.

vb kullanılmaktadır.

 Uzmanlar uygulamadan minimum 6 seansta gözle görülen sonuçların başladığını,  6-8 seans sonra kollajende yüzde 200 artış görüldüğünü belirtiyor. Tedavi sonuçları kişiden kişiye, uygulama bölgesine, cilt yapısına, çevresel faktörlere göre değişir. Etkisi kalıcıdır. Sonrasında da ayda bir kez veya altı ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.

Uygulama sonrasında yüksek koruma faktörlü kremlerle deri mutlaka korunmalıdır. İki hafta kadar epilasyon, ağda, lazer, kalıcı makyaj ve dövme yaptırılmamalıdır. İki Gün boyunca aşırı spor (terleme), sıcak duş, sauna,  hamam, bronzlaştırıcı, solaryum ,  güneşlenme uygulamasından kaçınılmalı, havuza girilmemelidir.

Seans fiyatları, bölge genişliğine ve beraberinde uygulanan ek tedavilere göre değişiklik gösterir.

 FRANKSİYONEL MİKRO İĞNELEME – DERMATERAPİ

(DERMAROLLER – DERMAPEN – DERMASTAMP)

 ASYA DERMAPEN_1

dermapen

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,