AYAK DETOKSU

Kategori: Hizmetlerimiz | Ziyaret: 3.233 Kez
AYAK DETOKSU

AYAK DETOKSU 2images (10)ayakDETOKSUnetlik

Zayıf beslenme ve yüksek stresten dolayı aşırı miktarlarda diasetik, laktik, pirüvik, ürik, karbonik, asetik, bütirik ve hepatik asitler gibi atık ürünleri biriktirme ve depolamaya eğilimliyizdir.

Yaşlanırken, hastalıktan kaçınmak ve zindeliğin korunması, vücudun her tarafında ALKALİK bir ortamın muhafaza edilmesini gerektirir ki bu da her gün kumsalda yürümediğiniz sürece günümüzün yüksek teknolojili, aşırı stresli, toksik toplumumuz içinde başarılması neredeyse imkânsız bir şeydir.

İyon Temizliği, tamamıyla kumsal boyunca yürürken oluşan ortamın tam olarak aynısını oluşturur, ama daha kuvvetli bir şekilde, çünkü ayaklarınız suyun içinde üretilen iyonlarla direkt temastadır.

Cihazın üretmiş olduğu negatif iyonlar ayak altı salgı bezlerinden içeri nüfuz ederek vücudunuzda ve organlarda biriken toksinlerin suya çekilmesini sağlar

AYAK DETOKSUNUN DİĞER ÜLKELERDE KULLANIMI

Uzakdoğu da ortaya çıkmış Ayak Detoksu uygulaması Refleksoloji temeline dayanarak geçtiğimiz 10 yılda özellikle eski Sovyet cumhuriyetleri, Amerika, Kanada ciddi “ Wellness ” pazar payına ulaşmıştır. Yakın zamanda batı Avrupa TV’lerinde de boy göstermeye başlamıştır.

DETOX ve ARINMA

4_5 saatlik uykudan sonra kendinizi tamamen dinlenmiş ve dinç hissediyor musunuz?
Dizlerinizin üstünde yada bağdaş kurup oturabiliyor musunuz?
Yediklerinize içtiklerinize ve beslenmenize dikkat ediyor musunuz?
Her yediğiniz yemeği rahatlıkla sindirebiliyor musunuz?
Sabahları uykudan uyandığınızda ağzınızdaki tat güzel mi?
Çağımızın baş belası stres ve gerginlikten uzak mısınız?
Bol bol temiz hava soluyup çevre ve hava kirliliğine maruz kalmadan yaşadığınıza emin misiniz?
Vücudunuz da halsizlik yorgunluk şişkinlik ödem gibi problemlere uzakmısınız?
bacağınızın birini yerden kaldırarak tek bacağınızın üzerinde 50 saniye kadar durabiliyor musunuz?
vücudunuz yeterince esnek mi?
cildiniz saçlarınız ve gözleriniz canlılığını koruyor mu?
enfeksiyon gribal hastalıklara karşı yeterince dayanıklı mısınız?
bağışıklık sisteminiz iyi mi?
kendinizi aşırı yorgun hissetmiyor günümüzün getirmiş olduğu modern hayatın zorluklarından uzak mısınız? düzenli sportif aktivitelerinde bulunuyor musunuz?
ve siz kendinizi gerçekten sağlıklı hissediyor ve bundan emin misiniz?
şimdiye kadar bedeninizin dışına özen gösterdiniz peki ya içinizin de temiz olduğundan emin misiniz?

Tüm bu sorulara cevabınız evet ise sağlığınızın yerinde olduğu söylene bilir ve siz temizlenmeye arınmaya detoks yapmaya muhtaç değilsiniz. aksi durumda olanlar vücudunu toksinlerden arındırmaya temizlenmeye ve detoks yapmaya muhtaçtır. insanlar hayatları boyunca bir çok faktörlerden dolayı zararlı maddelere maruz kalırlar ve bu maddelere serbest radikal dediğimiz toksin denir. vücudumuz metebolizma seviyesinden fazla toksine maruz kaldığında organlarımız normal işlevini yerine getiremez hale gelir ve kişilerde bir çok hastalık kendini göstermeye başlar. örnek kara ciğer kanı süzmek safrayı salgılamak proteinleri sentezlemek ve diğer besinleri ulaşması gereken organlara iletmek gibi görevi vardır.hasta olan karaciyer bu işlemi sağlıklı şekilde gerçekleştiremez ve kişinin sağlık durumu iyice bozulmaya başlar hepatit siroz gibi tedavisi zor hastalıklar. pankreas insülin salgılamakla görevlidir hasta olan pankreas insülin salgılamakta ve insülin dengesini kurmakta zorlanır ve bunlar gibi bütün organlarımız birbirlerine zincirlemesine bağlıdırlar biri hasta olduğunda malesef bütün bedeni etkilenir işte bu sebebten dolayı bedenimizi toksinlerden arındırmalıyız ve detoks yapmalıyız ..

Normalde insan vücudu detoks yapmaya programlıdır bu işlemi solunum terleme idrar ve dışkılama yoluyla doğal olarak gerçekleştirir. günümüzde malesef modern hayatın bize sunmuş olduğu bazı sebeblerden dolayı vücudumuz metobolizmanın üzerinde toksinlere
maruz kalmakta ve bu toksinler içimizde depolanmaktadır. iç organlarımızda depolanan toksinler bizim bağışıklık sistemimizi bozmakta ve hasta olmamıza yegane sebebtir. bu nedenle mutlaka detoks yaptırmalıyız..

DETOKS NEDİR?

Detoks organizmamız tarafından üretilen ve vucudumuza dışarıdan çeşitli yollardan giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden arınmak kurtulmaktır. herkesin belirli dönemlerde kendini dinlendirmeye ve detoks ile vucudu toksinlerden arındırmaya yenilemeye ihtiyacı vardır.

DETOKS NASIL YAPILIR?

Detoks işlemi, vücutta biriken hastalık ve yaşlanmayı oluşturan zararlı artıkların vücuttan temizlenmesidir.
DETOKS NEDEN GEREKLİDİR?
Hastalıklar bedendeki fizyolojik dengenin bozulması ve toksinlerin birikmesi sonucu oluşur. Dolayısıyla hastalıkları önlemenin yolu fizyolojik dengenin sağlanması ve toksinlerin temizlenmesidir.

TOKSİN NEDİR?

Toksin zehir demektir. toksin vucudumuzu aşırı duyarlı kılar zararlı etkileri olan sağlımızı bozan her hangi bir maddedir. toksinler hem vucudumuz tarafından üretilir hemde dışarıdan alınır , dışarıdan toksin alımı solunum yoluyla fiziksel temas yanlış beslenme sürekli ilaç kullanımı ve yeme içmeyle alınır. bunun yanı sıra sigara alkol egzos gazları fabrikalardan gelen sıvı sıvı gaz ve katı atıklar oluşan kirli hava gazlı ve alkollü içecekler sters ,kozmetik ürünler tarımda kullanılan kimyasal ürünler ve ev temizliinde kullanılan ürünler gibi kimyasal maddelerdir. Modern bilimde genelde serbest radikal olarak adlandırılan bu toksik maddeler sindirim sisteminin güçlü olmaması sonucu olarak da vücutta birikim sağlayabilirler.

İYON NEDİR?

İnsan sağlığı üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olan iyonlar bir ya da daha çok artı ve eksi elektrik yüklü atomlara ya da atom gruplarına verilen ortak isim. Artı yüklü iyonlara katyon, eksi yüklü iyonlara ise anyon deniyor. İyonlar, nötr atomlara, moleküllere ve başka iyonlara ekeltron katılması ya da eksiltilmesi, iyonların başka parçacıklarla birleşmesi, iki atom arasındaki ortaklaşım bağının, bağın her iki elektronunun da atomlardan birinde kalacak biçimde parçalanması yoluyla oluşuyor.

İYON MUCİZESİ

Alerji, nefes darlığı, dermatolojik hastalıklar, mikrobik enfeksiyonlar, uykusuzluk, zihinsel yorgunluk, stres, depresyon, kas yorgunluğu, yaşlanma… Şehirde yaşayanların sıkıntıları. İnsanı mutsuz eden bu hastalıkların nedenini, bundan yıllar önce ünlü fizik uzmanı Prof. Dr. Jacques Breton şöyle açıklamıştı: Negatif iyonların yeterli miktarda şehir içinde bulunmaması…
Havadaki pozitif iyonların, negatif etkileri tüm dertlerin temelini oluşturuyor.

‘‘Pozitif iyonların negatif etkileri’’ni yaratan başlıca nedenler ise Prof.Dr.Breton tarafından şöyle sıralanmış;
Kapalı ve klimalı ortamlar, uzun süre şehir içinde araba kullanmak, sentetik koltuk döşemeleri, elektromanyetik aletler, dev ekran televizyon, video, telefon santrali, fax, fotokopi makinaları ve aşırı toz.
Araştırmalar bu iyonların su bazlı olduğunu ve daha çok şelalelerin etrafında ya da çok derin denizlerde ortaya çıktığını ortaya koydu.

NEGATİF İYON NEDİR?

Negatif (-) iyonlar, insan sağlığı ve hatta tüm canlılar için yararlı iyonlardır. Sağlıklı ortam olarak nitelendirdiğimiz şelale, akarsu kenarları akan suların sürtünmesi ile iyonize olarak, bol miktarda negatif (-) iyon bulunan ortamlardır.

POZİTİF İYON NEDİR?

Pozitif (+) iyonlar ise, insan sağlığı için zararlı iyonlardır ve çoğu yaşamsal faaliyetler için zararlı etkiler oluştururlar. Pozitif (+) iyon radyasyonu altında kalan canlılarda ciddi metabolik sorunlar ve sağlığa zararlı etkiler tespit edilmiş ve bilimsel araştırmalarda bu etkiler gözlenmiştir.
Artı iyonlar, sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, teevizyon, bilgisayar, cep telefonu, klimalar, fan, gibi daha birçok örnek verebileceğimiz teknolojik yaşamın vazgeçilemezleri tarafından üretilir.

Bu üretilen artı iyonlar; akciğerlerimizin derinliklerine girerek yorgunluk ve zayıflık hissi başta olmak üzere bağışıklık sistemimizi zayıflatır, konsantrasyon kaybına neden olur, endişe, migren, uykusuzluk ve psikolojik rahatsızlıklara sebep olur, astım ve benzeri birçok solunum problemine yol açar.

EKSİ (NEGATİF) İYONUN GÜCÜ

İyonlar, elektron kaybetmiş ya da kazanmış atom veya moleküllerdir. (Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlardır).
Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Bir su molekülü iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur. Molekül bir hidrojen atomunu kaybettiğinde, geride kalan OH molekülü negatif yükü üstlenir.
Negatif (-) iyonlar, insan sağlığı ve hatta tüm canlılar için yararlı iyonlardır.

Pozitif (+) iyonlar ise, insan sağlığı için zararlı iyonlardır ve çoğu yaşamsal faaliyetlere zararlı etkiler oluştururlar.

Negatif iyonlar, kanı ve dokuları alkalileştirirler. Yaşlanırken, hastalıktan kaçınmak ve zindeliğin korunması, vücudun her tarafında ALKALİK bir ortamın muhafaza edilmesini gerektirir. ASİDİK bir vücut hastalıkları kendine çeken güçlü bir mıknatıstır.

Negatif iyonların sayısı ormanlarda santimetreküpte 2500, şelalelerde 15.000, Akarsularda 2000 civarındadır. Günümüz kentlerinde yaşayan insanların soluduğu havada ise 100 negatif iyona karşı 150-200 pozitif iyon bulunmaktadır.

KISACA; AYAK DETOXU İLE TOKSİNLERİNİZDEN ARININ!!!
ayak detoksu2

Etiketler: